Loading

Ile kosztuje napisanie pracy magisterskiej?

Coraz popularniejszym w obecnych czasach staje się zlecanie napisanie pracy magisterskiej. „Jakie są ceny takowej usługi oraz czy jest to legalne?” Takie właśnie pytania coraz częściej zadają sobie studenci, którzy stają przed owym wyzwaniem, które niekiedy potrafi ich przerosnąć. Czy jednak nawet w takim przypadku warto zlecić napisanie tej pracy osobie trzeciej?

IIe musimy zapłacić, by napisano za nas pracę magisterską?

Ceny, które musimy zapłacić za napisanie pracy magisterskiej zaczynają się od 20zł za stronę, gdzie przeciętna praca magisterska powinna posiadać w okolicy 70-90 stron. Daje nam to ceny zaczynające się od 1400 PLN za pracę. Jest to jednak dolna granica cenowa, więc za faktyczną, dobrze wykonaną pracę przyjdzie nam niekiedy zapłacić nawet dwu- lub nawet i trzykrotność owej kwoty, ponieważ cena za napisanie pracy magisterskiej może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak długość pracy, stopień skomplikowania tematu, termin wykonania i reputacja firmy lub freelancera, który ją pisze.

Z jakiego powodu studenci zlecają napisanie pracy magisterskiej?

Studenci decydują się na zlecenie napisania pracy magisterskiej z różnych powodów, lecz wśród nich dominuje przeważnie: brak czasu, chęci, bądź umiejętności na jej napisanie. Niekiedy powodem jest też presja czasu, pod wpływem której student obawia się niewyrobienia w terminie, co przekłada się na taką właśnie decyzje. Niektórzy z nich również po prostu stwierdzają, że jest to łatwy sposób na uzyskanie wyższego stopnia bez wkładania dużej ilości wysiłku i czasu, co w ich głowach równa się najlepszej z opcji.

Czy jest to legalne, bądź etyczne?

Kupowanie pracy magisterskiej jest niezgodne z etyką akademicką i prowadzić może do poważnych konsekwencji, takich jak odrzucenie pracy lub nawet wydalenia studenta z uczelni. Praca magisterska powinna być oryginalna i stanowić wyraz twórczości oraz wiedzy i umiejętności autora. Osoby decydujące się na zlecenie takiej pracy powinny mieć na uwadze poważne konsekwencje prawne i akademickie.

Co więc należy zrobić, gdy nie potrafimy napisać swojej pracy magisterskiej?

W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie sfinalizować swojej pracy powinniśmy poprosić o pomoc opiekuna naukowego. Może nam on udzielać wskazówek i rad co do naszej pracy, a nawet pomóc w stosowaniu poprawek oraz udoskonalaniu jej. Z kolei, gdy brakuje nam informacji, udać możemy się w dowolnym momencie do biblioteki akademickiej, która stanowi ogromny zasób wiedzy niezbędnej do pisania swojej pracy. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest również udanie się do doradców akademickich, którzy chętnie podzielą się z nami swoją wiedzą.