Loading

Lew bułgarski a euro

Sam kurs walutowy to nic innego jak cena jedna waluty wyrażona inną walutą. Można powiedzieć, że jest to relacja jednej waluty względem innej. Wyjeżdżając za granicę czy tez chcąc zarobić na danej walucie kupujemy ją w określonych miejscach. Do najbardziej popularnych zaliczane są kantory, jednak coraz większa ilość osób kupuje walutę w bankach stacjonarnych, ale też za pośrednictwem stron internetowych. To właśnie kantory online w dzisiejszym świecie cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością spowodowaną łatwością przeprowadzenia transakcji a także często korzystniejszymi cenami zakupu czy sprzedaży danej waluty. Miejsc takich jest coraz więcej a obsługa ich nie jest niczym skomplikowanym.

Jak się ma kurs lewa bułgarskiego do euro?

Kurs lewa bułgarskiego w Narodowym Banku Polskim jest ściśle powiązany od roku 1997 z kursem euro. Ma to swoje pozytywne jak i negatywne strony. Wszystko zależy bowiem czy jesteśmy zainteresowani jego kupnem czy sprzedażą. Bułgaria od roku 1997 zaliczana jest jako członek izby walutowej. Wcześniej kurs lewa bułgarskiego powiązany był z marką niemiecka, którą w późniejszym okresie zastąpiło euro. Bieżący, aktualny kurs lewa bułgarskiego odnoszący się w kupnie i sprzedaży jest pochodną notowań euro na dany dzień czy chwilę. Współcześnie jeden lew bułgarski wynosi mniej więcej 0,51111 euro. Cena jaka jest wyrażona w polskich złotówkach przekracza więc 2 zł.

Warto sprawdzić: https://www.daktela.com/pl/uslugi-glosowe-przez-voip/

Czy lew bułgarski zostanie zastąpiony euro?

Poparcie wśród Bułgarów dla przejścia na euro nie jest obecnie zbyt powszechne. Trzeba jednak przyznać, że coraz częściej mówi się o takiej ewentualności szczególnie w kontekście przejścia na euro takich państwa jak: Litwa, Łotwa czy Estonia. Rewers monety euro został już jednak wybrany i zatwierdzony w roku 2008. Przedstawia on jeźdźca z Mandary, jest to średniowieczny relief naskalny, który został wpisany na listę UNESCO. Sama nazwa waluty – lew bułgarski nawiązuje do lwa, który znajduje się w godle państwa. Lew dzieli się na mniejsze jednostki – na sto stolinek.Aktualnym kodem dla bułgarskiej waluty jest BGN.

Przy współpracy: Comparic